Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

ELMA KALP SAĞLIĞI İÇİN İDEAL

28.04.2021
23
ELMA KALP SAĞLIĞI İÇİN İDEAL

Makûs kolesterolün oksidasyonunu önlemenin yanı gizeme, bedeninizi ultraviyole ışınları, yanıklar ve sigara gibi bir hayli etrafsal etkenin oluşturduğu hasarlardan temizletmek için yüzde 100 meyve konsantresi kapsayan elma suyundan yararlanın.

Antioksidan tesire sahip yiyeceklerin bedenimiz için ehemmiyeti

Bedenimizde enerji üreten tüm hücreler kumpaslı olarak oksijene gereksinim dinliyor. Bu sebeple oksijen hayatın esasını oluşturuyor. Öbür yandan oksijen beden hücrelerinde yandığında hür radikaller veya oksijen kapsayan son mahsuller oluşuyor. Antioksidanlar bedenimizdeki beden hücrelerinde, dokularda ve hücre artmasını hakimiyet eden Deoksirübo Nükleik Asit nın yapısında zarara neden olan hür radikallere karşı savaşıyorlar.

Bunların dışında ultraviyole ışınları, yanıklar ve sigara gibi etrafsal etkenler de hür radikal yaradılışına neden oluyor. Hür radikallerin neden olduğu hücre zararı illet hastalık, kalp ve damar hastalıkları, katarakt, artritler ve yaşla beraber gelen öbür bozukluklar gibi sağlık meselelerine yol açabiliyor. Bu meselelerle karşılaşmamak için erken yaşlardan başlayarak sağlıklı beslenmek büyük ehemmiyet taşıyor. Elma suyu, içeriğindeki en fazla antioksidan kapasiteye sahip “Quercetin” sebebiyle bu meselelere karşı savaşta sofradan yetersiz edilmemesi gereken bir destekçi.

Makûs kolesterolün oksidasyonunu yasaklamak için elma suyunu seçim edin

Yağ, özellikle doymuş yağ ve kolesterol açısından zengin perhizler kan kolesterol seviyesini yükseltiyor. Kan kolesterol seviyeyi yükseldikçe, koroner kalp hastalığı tehlikeyi de çoğalıyor. Kolesterol kanda prbitkieinlere bağlı olarak taşınıyor. Bunlara lipoprbitkieinler ismi veriliyor. Düşük dansiteli lipoprbitkieinler LDL, damar duvarlarında kolesterol biriktiriyor. Yüksek dansiteli lipoprbitkieinler HDL ise damar duvarlarında biriken kolesterolü arınıyor. Bu sebeple LDL-kolesterol makûs kolesterol, HDL-kolesterol iyi kolesterol olarak nitelendiriliyor. Kolesterol bedende birleşim edildiği gibi gıdalar yoluyla da dışardan alınıyor.

Yapılan araştırmalarda “elma suyunun kapsadığı Quercetin ve öbür antioksidan maddelerin hücresel zararı önleyici pbitkiansiyel bir tesiri olduğu, bu faallik neticesinde LDL-kolesterolün oksidasyonunu önleyebildiği, platelet agregasyonunu trombosit kümelenmesi önleyici, antihipertensif yüksek tansiyonu yasaklayan ve antiaritmatik ritm bozukluklarını önleyen tesir gösterdiği” ileri sürülmüştür.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.