Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kayısının Bereketleri

04.05.2021
17
Kayısının Bereketleri

illet hastalık hastalıklarına karşı gözetici bir tesiri olan kayısının bu tesiri, özellikle sigara ve içki kullananlarda daha güçlü oluyor. Tarım ve Köy işleri Bakanlığı Araştırma Tasarılama ve Koordinasyon Heyeti Başkanlığınca kayısı ile alakalı yapılan araştırmada, hem taze hem de kuru kayısıda bulunan A vitamininin organizmanın ve sıhhatli hücrelerin mukavemetini artırarak, illet hastalık hastalıklarına karşı gözeticilik görevini yaptığı belirtildi.

Kayısının sigara ve içki kullananlarda illet hastalıke karşı daha güçlü tesir oluşturduğu kaydolunan araştırmada, kayısının gözetici tesirini, özellikle akciğer, ağız, sütun, ten, göğüs ve rahim urları üzerinde gösterdiği bildirildi.

Araştırmaya göre, kayısı göz sıhhati ile kemik ve dişlerin gelişimini de pozitif etkiliyor. Kayısının sodyum bakımından fukara, pbitkiasyum istikametinden zengin bir meyve olduğu belirtilen araştırmada, bu sebeple bazı perhizlerin uygulanmasında oldukça ehemmiyetli görevler üstlendiği kaydolundu.

Parlak sarı veya turuncu renkteki kuru kayısılar yüksek ölçüde sülfürdioksit taşıdıkları için astım şikayeti olanlara öneri edilmezken, kuru kayısı alırken koyu renkli ve biçimsiz olanlar, gözetici madde kapsamayanların seçim edilmesi öneriliyor.

Araştırmaya göre, tazesi de kurumuşu da A vitamini bakımından zengin olan kayısının öbür bereketleri şöyle:

“Zeka zaafiyetini gideriyor.

Beyin bitkinliğini gideriyor ve uyku veriyor.

İştah açıyor ve hazmı kolaylaştırıyor.

Raşitizm cinsi kemik rahatsızlığının rehabilitasyonuna dayanakçı oluyor.

Kansızlığı rehabilitasyon ediyor, kabızlığı gideriyor.

Özellikle cilde tazelik ve canlılık veriyor.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.