Sağlık, Sağlıklı Yaşam, Cinsel Sağlık

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mide Meselelerinize Natürel Çözümler

18.05.2021
16
Mide Meselelerinize Natürel Çözümler

İsviçreli nebat bilimci Alfred Vogel a göre mide yanmasının ilaçlarından biri sıcak suyun içine ham patates doğrayıp içmek. Domates suyu ise bedeni yeniliyor. Bedende insan yaratılışının aynası olarak değerlendirilebilecek bir uzuv varsa, o da şüphesiz midedir. Zira asap sisteminizin nasıl çalıştığını bu alıngan uzuvdan kavramak muhtemel. Duygusal ve ruhsal gidişatınız mide suyunun salgılanışını etkilediği için fark etmeseniz de mideniz bu gidişattan hasar göreöğrenir.

Bu sebeple beslenme stiliyle mideyi gözetmek çok ehemmiyetli. Bunda da dikkat edilmesi gereken nokta tüm öğünlerde natürel gıdaları harcamaya çalışmak. Bunun yanı gizeme çalışma temponuz da midenizi etkiliyor. Hiç durmadan stresli bir civarda çalışıyorsanız ve aralıksız mide ağrısını davacıysanız, bunun nedenini çok da araştırmanıza gerek yok.

Zira kasvet midenin baş düşmanı. Bu surattan işe gidip kazançken yürüyüş yapmaya ve pak hava almaya özen gösterin. Gerçeğinde mide problemleri çağımızda en çok tesadüfülen sağlık meselelerinin başında geliyor. Mide sızılarınız artık size büyük kasvet vermeye başladıysa, yemek yediğiniz etrafa da özen göstermeniz gerekiyor. Öncelikle yemek yerken kasvetlerinizi de masaya getirmeyin. Ayrıca bitkinlikten dolayı aç olduğunuzu sezmiyorsanız, yemekten evvel minik bir dinlemenme molası verebilirsiniz. Bunun yanı gizeme yemekleri çok sıcak ve iyi çiğnemeden mideye yollamak, meselelerin çoğalmasına neden oluyor.

Ayrıca sıcak bir yemeğin üzerine dondurma yemek de oldukça sağlıksız. Hekime müracaat eterek midenize uygun bir beslenme programı da hazırlayabilirsiniz. Ancak bu noktada İsviçreli nebat bilimci Alfred Vogel dikkat faktörüz gereken bazı noktalar olduğunu anlatıyor. Misalin beyaz şeker yerine esmer şeker harcamak, midenin sindirimi açısından çok daha bereketli. Sirke gibi mide asidini artırıcı sosları da kullanmamaya dikkat edin. Mide yanması meseleniz varsa sıcak suyun içine ham patates doğrayarak için. Patates fikri cazip gelmediyse, havuç suyu veya lahana suyunu da sınayabilirsiniz. Bereketini göreceksiniz.

SÜT YERİNE YOĞURT

Şimdiye kadar mideye bereketli olduğu mevzusunda uzmanlar tarafından pek çok gıda öneri edilmiştir. Ancak bunların arasında en yanlış inanca sahip olunanın süt olduğu artık öğreniliyor. Alfred Vogel da sütün yerine yoğurdu öneriyor. Zira yoğurt, süt gibi midede pıhtılaşmaya neden olmuyor. Yoğurdun bir öteki özelliği ise bağırsakların çalışmasına dayanak etmesi. Bu da sindirim sisteminin daha iyi çalışmasının sağlıyor. Daha da bereketli olmasını istiyorsanız yemekten evvel harcamaya dikkat edin. Meyveyle beraber harcamak ise midede yanmaya neden olabilir. Midenin baş düşmanlarından biri olan kahve, gerçeğinde başka uzuvlara da büyük hasar veriyor. Kahvenin istediğiniz zaman sizi açıkgöz yakalamayı sağladığı tartışılmaz bir hakikat. Ancak uzun vadede asapları hırpalıyor. Günde üç kadehten fazla kahve içiyorsanız ve hala kendinizi eforsuz seziyorsanız, bunun nedeni artık bir bağımlı olduğunuz anlamına gelebilir. Bunun yanı gizeme Türk kahvesi öteki kahvelerden daha az zararlı.

HAVUÇ SUYU YARARLI

Meyve ve sebze sularının ne kadar bereketli olduğunu çocukluk senelerinden beri öğrendik. Ancak hangi meyve suyunun neye iyi geldiğini de öğreniyor musunuz? Misalin havuç suyu kan dolaşımına ve bağırsakların çalışmasına takviyeci oluyor. Havuç suyunun dengeleyici bir özelliği olmasından dolayı ishale iyi geldiğini söylemek de muhtemel. Bunun yanı gizeme soğukalgınlığında da harcamak bereketli olacaktır.

Demir noksanlığı bulunanlar ise pancar suyu içmeli. Zira pancar suyunun her surat gramında beş gram demir bulunuyor. Özellikle iki yaşına kadar bebekler, hamileler ve menopozdaki bayanlar bolca harcamalı. Kereviz suyu da bedendeki fazla zehirli maddelerin atılmasını sağlıyor. Bedeninizin yenilenmesini ve arınılmasını istiyorsanız domates suyu içebilirsiniz. Zira erken ihtiyarlamayı önlemede büyük tesiri var.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.